Bezpiecznie na Nartach w Kluszkowcach | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Bezpiecznie na Nartach w Kluszkowcach

30 stycznia 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Trwa czwarta edycja akcji "Bezpiecznie na Nartach" i za nami półmetek tegorocznych eventów. Tym razem nasz niebieski miś odwiedził Czorsztyn Ski w Kluszkowcach. Przypominamy, że nasza akcja promuje zasady bezpiecznego korzystania z radości jaką daje jazda na nartach i snowboardzie. Co warte podkreślenia - jest to największa tego typu inicjatywa w Małopolsce.

- To dla nas bardzo cenne, że stacje narciarskie chętnie przyjmują nasza akcję. Na stokach pojawi się bardzo wiele osób, którym wiedza na temat zasad bezpieczeństwa będzie bardzo potrzebna - mówi Tomasz Witek, inicjator i koordynator akcji.
- Gdy po sprzęt sięgają osoby które na co dzień nie mają kontaktu z nartami czy deską o wypadek naprawdę nietrudno - dodaje.

Okazałe miasteczko akcji „Bezpiecznie na nartach” stanęło w niedzielę 27 stycznia przy stoku Czosztyn Ski. Jak zwykle o humor uczestników zabawy dbały miejscowe „Zbóje”, które co rusz wymyślały nowe, karkołomne wyzwania. Kondycję sprawdzaliśmy na specjalnych biegówkach. Ergometr narciarski firmy Thorax Trainer na każdej imprezie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem. Naszymi prywatnymi bohaterami zostali jednak tego dnia policjanci z Nowego Targu. Było stoisko z alkogoglami, alkomatem, wykrywaczem metalu i innymi narzędziami. Zainteresowania nie było końca a wisienką na torcie był pokaz ratownictwa medycznego który został wykonany wraz z ratownikami GOPR. Była nauka sztucznego oddychania (niezwykle cenna dla wszystkich uczestników) , pokaz jazdy quadem, pogadanki profilaktyczne. Warto było jednak podejmować różne wyzwania, bo nagród przygotowanych przez naszych partnerów było mnóstwo. Kolejne spotkanie 10 lutego w Chochołowie. Odwiedzamy naszego złotego partnera Termy Chochołów.

Akcji "Bezpiecznie na nartach" patronuje minister sportu Witold Bańka oraz Starosta Nowotarski Krzysztof Faber.

Poniżej znajduje się harmonogram wydarzenia: