Spektakularny sukces uczennicy Liceum Romera | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Spektakularny sukces uczennicy Liceum Romera

31 marca 2021

Uczennica  klasy 3b  I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce- Zdroju Joanna Bandyk zajęła pierwsze miejsce w kraju w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie, uzyskując najwyższy wynik.

W dniu 27 marca 2021 r. odbył się finał XXIII Olimpiady Wiedzy o Prawie w którym wzięło udział 62 uczniów szkół licealnych, wyłonionych w 16 okręgach. Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego w którym wzięło udział 1300 uczniów, okręgowego w którym uczestniczyło 312 uczniów a w eliminacjach centralnych  startowało 62 uczniów. Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli m.in. Komisja Europejska, Przedstawicielstwo w Polsce, Marszałek Sejmu RP, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Sądownictwa, Naczelny Sąd Administracyjny, I Prezes Sądu Najwyższego oraz Rzecznik Praw Dziecka.

 

Joanna Bandyk jako Laureatka Olimpiady otrzymała możliwość przyjęcie na studia z pominięciem postępowania rekrutacyjnego m. in.  na Uniwersytet Warszawski,  Uniwersytet Jagielloński i  Uniwersytet Śląski.

 

Tekst: I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju