Wszyscy dla Dziedzictwa-Klasyka dla Wszystkich | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wszyscy dla Dziedzictwa-Klasyka dla Wszystkich

18 sierpnia 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 14-15 sierpnia miała miejsce kolejna edycja Wszyscy dla Dziedzictwa tym razem Klasyka dla Wszystkich. Swoja obecnością zaszczycił nas członek Zarądu Starostwa Powiatu Nowotarskiego Pan Tomasz Rajca, Radny Gminy Raba Wyżna Pan Adam Sawina,sołtys Raba Wyżna Pani Ewa Bielarczyk oraz miejscowy ks.Proboszcz Andrzej Jeleń,ks.Jan Kalata i ks.Evandro z Rio.

W przeddzień nasza wspaniała Galina korzystając z okazji w Nowym Targu już rozpoczęła warsztaty baletu dla dzieci które miały miejsce 14 i 15 sierpnia.

14 sierpnia po warsztach baletowych powitaliśmy pielgrzymów ze Skawy udających się do Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Po krótkim odpoczynku włączyła się spora grupa pielgrzymów z Sieniawy i udaliśmy sie na uroczysta Pasterkę do Ludźmierza.

15 sierpnia 2023 r.
Na dziedzincu sieniawiańskiego dworu w godzinach popołudniowych odbyły się koncerty oraz pokazy tańców klasycznych.
Rozpoczęła swoją prezentacją Galina Koval oraz wspanialym pokazem tańca baletowego swojej uczennicy Weronika Wojtowicz.

Wspaniały koncert w Kościele NSNMP w wykonaniu Zespołu Wniebogłosy pod kierownictwem Piotra Kowalcze oraz Kwrtetu smyczkowego ARCHI z Krakowa oraz występ światowej sławy Pani Renaty Jonson- Wojtowicz, która gościnnie wystąpiła dał bardzo uniosły charakter świętowania w tym szczególnym dniu.

Dr Pani Małgorzata Wesołowska,biolog,etnobotanik, edukator przyrodniczo-leśny, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Europejskiej im.ksJózefa Tischnera w Krakowie przybliżyła nam rownież znaczenie świętowania Matki Boskiej Zielnej oraz opowiadala o znaczeniu i zastosowaniu ziół.
Swoją obecnością zaszczycił nas Uniwersytet Trzeciego Wieku , który dał wspaniały pokaz tańców.

Niezabrakło naszej Kasi, która dbała o nasze maluszki poprzez prowadzenie zajęć integracyjno-rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Wszystkim wolontariuszom oraz tym, którzy pomogli przy przygotowaniu terenu we wspaniałej uroczystości poprzez wkład finansowy i osobowy, składamy gorące podziękowania przede wszystkim Urząd Gminy w Rabie Wyżnej oraz GOK w Rabie Wyżnej, ks.Proboszczowi Andrzej Jeleń,
mieszkańcom za okazałą pomoc oraz Koło Gospodyń Wiejskich za wyporzyczenie ławek.

Było to jedno z najbardziej uniosłych dotychczasowych uroczystości z edycji "Wszyscy dla Dziedzictwa".

Tekst: organizatorzy

Pliki do pobrania