Uczeń Goszczyńskiego w finale Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczeń Goszczyńskiego w finale Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej

7 marca 2023

Z ogromną dumą informujemy, ze uczeń naszego Liceum – Kacper Błachut (IIIa) został zakwalifikowany do finału konkursu Odkrycia - Polskiej Edycji The European Union Contest for Young Scientists - EUCYS (Konkurs Młodych Naukowców Unii Europejskiej). Kacper znalazł się wśród 19 uczniów z całej Polski, którzy będą rywalizować o zaszczyt reprezentowania Polski na europejskim forum.

EUCYS to największy i najważniejszy konkurs uczniowskich prac badawczych w Europie, organizowanego przez Komisję Europejską od 1989 roku. Biorą w nim udział adepci nauki i konstruktorzy z Unii Europejskiej oraz krajów afiliowanych. Do konkursu można zgłaszać samodzielne prace badawcze, zarówno teoretyczne, jak i doświadczalne, z nauk przyrodniczych, matematycznych, technicznych, ekonomicznych lub społecznych. Badania mogą być wykonane w warunkach domowych, ale dopuszczalne są też projekty realizowane za pomocą profesjonalnego sprzętu w ośrodkach badawczych.

Udział w tym konkursie często staje się również przepustką do kariery. Dawni laureaci to dziś wyróżniający się studenci, doktoranci i pracownicy naukowi, pomysłodawcy innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych lub kadra menadżerska międzynarodowych firm

Kacper zaprezentuje swoja pracę pt. O pewnym problemie przeliczania unikalnych przekształceń na zbiorach skończonych na przełomie marca i kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Opiekunami zakwalifikowanej pracy jest Pani mgr Joanna Trybuła oraz dr Tomasz Kowalczyk - pracownik naukowy UJ – absolwent Liceum im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu.