UCZEŃ GOSZCZYŃSKIEGO W FINALE JAGIELLOŃSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

UCZEŃ GOSZCZYŃSKIEGO W FINALE JAGIELLOŃSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

12 stycznia 2023

Miło nam poinformować, że do finału tegorocznej edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego zakwalifikował się Kacper Błachut – uczeń klasy kl. IIIA (op. mgr Joanna Trybuła).

Kacper uzyskał już tytuł Finalisty Turnieju znajdując miejsce na liście 159 najlepszych matematyków z całej Polski, tuż obok uczniów wielkomiejskich szkół.

Przypomnijmy: Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/18.

Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym uczniowie rozwiązywali zadania na stronie internetowej. Na ich rozwiązanie mieli miesiąc. Najlepsi – wśród nich Kacper – zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, w którym mieli kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Osoby z najlepszym wynikiem uzyskały tytuł Finalisty Turnieju i zostały zaproszone do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiążą dwa testy, które wyłonią zwycięzców, a drugiego będą mieli okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych.

Kacprowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Materiał: I LO