Mistrzostwa „Smreka” w boule | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Mistrzostwa „Smreka” w boule

18 czerwca 2021

W Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu odbyły się mistrzostwa gry w boule. Ta tradycyjna francuska gra zręcznościowa, polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu kulami w stronę małej kulki – tzw. „świnki”. Każda partia składa się z kilku rozgrywek, a zadaniem każdego zawodnika jest umieścić swoją bulę najbliżej „świnki” lub wybić kulę przeciwnika, która tam się znajduje.

Dotychczas gra w boule była częścią zajęć terapeutycznych. Seniorzy mieli czas na przyswojenie sobie zasad i techniki gry. Terapeuci zajęciowi postanowili sprawdzić umiejętności swoich podopiecznych organizując im zawody. Emocji było co niemiara. Osoby chętne do gry były w nią bardzo zaangażowane, a pozostali mieszkańcy oddali się kibicowaniu. Pierwsze miejsce zajął Tadeusz Chraca, drugie Józef Prokop, a trzecie Leszek Walczak.

Wszyscy seniorzy biorący udział w zawodach i kibicowaniu otrzymali słodkie niespodzianki a zwycięzcy dodatkowo puchary wykonane własnoręcznie przez mieszkańców „Smreka” podczas zajęć arteterapii.

Fot. Józef Prokop