Latający Uniwersytet Młodzieży w II LO w Nowym Targu | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Latający Uniwersytet Młodzieży w II LO w Nowym Targu

28 kwietnia 2021

Uczniowie klasy II i w II LO w Nowym Targu uczestniczą w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu „Latający Uniwersytet Młodzieży – poznajemy lokalną historię, aby budować globalną przyszłość”. Pomysłodawcą i  koordynatorem przedsięwzięcia jest dr Tomasz Cebulski – politolog i naukowiec, a z zamiłowania genealog i przewodnik, który swoimi zainteresowaniami i pasjami postanowił podzielić się z młodymi ludźmi. Jego autorski projekt jest realizowany dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu Fundacji Alfreda Landeckera i  Humanity in Action.

Projekt składa się z dwóch części. Część pierwsza to spotkania z ekspertami w formie wykładów i warsztatów  on – line. Część druga zakłada poznawanie  lokalnej historii poprzez zajęcia w terenie.

Licealiści uczestniczyli już w czterech spotkaniach. Podczas wykładu inauguracyjnego wygłoszonego przez autora projektu poznali założenia przedsięwzięcia oraz kulisy pracy historyka i przewodnika. Dr Karolina Panz przedstawiła miejsca związane z historią nowotarskich Żydów,  Magdalena Pulikowska reprezentująca  JCC Kraków  wprowadziła młodzież w świat kultury i religii judaizmu, a  dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska przybliżyła społeczność romską.

 

Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie internetowej:

Więcej o projekcie

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu