Jak być EKO? Erasmus z Goszczyńskiego na pikniku | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Jak być EKO? Erasmus z Goszczyńskiego na pikniku

31 maja 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, realizująca projekt Erasmus+ Take Action For The Earth dostała zaproszenie z Urzędu Miasta Nowy Targ na udział w Nowotarskim Pikniku Edukacyjnym. Celem wydarzenia było zachęcenie mieszkańców do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego oraz czynnej dbałości o zasoby  naszej planety. Prezentacja młodzieży pogłębiła wiedzę uczestników na temat zrównoważonego rozwoju i działań na rzecz klimatu. Uczniowie apelowali, by zapobiegać dewastacji naturalnego środowiska oraz wskazali, jak nie postępować wbrew przyrodzie. Podali konkretne sposoby na redukcję zużycia wody i energii, segregację  odpadów, a także sposoby na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Piknik był także okazją do podsumowania całorocznych aktywności w ramach projektu, w tym udziału grupy w spotkaniach ze specjalistami, szkolnych warsztatach, międzynarodowym spotkaniu we Francji oraz Akcji „Operacja czysta rzeka”. 

Prezentacji towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji i dobrej zabawy połączonej z edukacją. Atrakcją było spotkanie z Jarosławem Kretem, prezenterem pogody, który przyjechał z wykładem poświęconym zagadnieniom ekologicznym. Podczas pikniku odbyła się również akcja promocyjna szkoły.