Goszczński dla nowotarskiej "Chatki" | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Goszczński dla nowotarskiej "Chatki"

3 czerwca 2022
Zdjęcie 4

VI Lekcja muzyki dla Chatki

 

            Po kilku latach przerwy, spowodowanej pandemią, znów w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu zorganizowana została Lekcja muzyki dla Chatki. W szkolnej auli pojawili się wyjątkowi słuchacze – dzieci, opiekunowie, nauczyciele, terapeuci na czele z wicedyrektorem PSONI w Nowym Targu – Pawłem Wiktorem. Niezwykłych gości powitała pani wicedyrektor Alicja Bryniarska, zapraszając serdecznie do udziału w tej ciekawej, muzycznej podróży.

            Na scenie można było usłyszeć róże brzmienia utworów związanych między innymi z muzyką filmową, pojawił się także jazz, soul, rock i muzyka klasyczna.  Nie zabrakło wokalnych wykonań znanych piosenek, np.: „Po raz pierwszy widzę blask” z bajki „Zaplątani” czy też ,,Pocahontas", czyli ,,Kolorowy wiatr" z filmu Walta Disney'a. Wielką furorę zrobił motyw przewodni z filmu “Król Lew”, przy którym wszyscy świetnie się bawili.

            Absolwenci i uczniowie liceum chcieli w ten sposób podzielić się swoimi artystycznymi talentami. Przy okazji opowiadali także o instrumentach, na których grali. Każdy mógł z bliska zobaczyć i dotkąć saksofonu, gitary, pianina, akordeonu, skrzypiec, ukulele, wiolonczeli, fletu poprzecznego. Wspólne spotkanie wywołało ogromną radość wśród dzieci z Chatki i zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla najmłodszych uczestników. Serdeczne podziękowania należą się umuzykalnionej młodzieży oraz Zosi Piekło z klasy III – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Targu za gościnny występ.   Organizatorem muzycznej imprezy był Szkolny Wolontariat Młdozieżowy a pomysłodawcą mgr Wojciech Grzybek.