Realizacja powiatowego projektu o bezpieczeństwie w SOSW nr 1 w Nowym Targu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Realizacja powiatowego projektu o bezpieczeństwie w SOSW nr 1 w Nowym Targu

3 listopada 2015
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu realizowany był projekt „Razem Bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego”, dzięki któremu uczniowie wiedzą więcej na temat bezpieczeństwa, a ich rodzice są przez to o wiele spokojniejsi.

Realizacja projektu obfitowała w wiele działań, które wspaniale łączyły się pod wspólnym hasłem bezpieczeństwa. Wszystkie formy aktywności miały jeden cel: kształcenie, a dostosowane były do możliwości dzieci i młodzieży uczących się w placówce.

W ramach projektu zorganizowano cykl szkoleń wraz z warsztatami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda z grup wychowawczych uczestniczyła w zajęciach pierwszej pomocy utrwalając procedury wzywania pomocy, rozpoznawania stanu poszkodowanego, rodzaju pomocy w wypadkach utraty przytomności czy tez zranień. Uczniowie obejrzeli teatrzyk profilaktyczny opisujący wybraną dziedzinę życia poprzez obrazki sytuacyjne z elementami dramy. Odbyło się również kształcenie w ruchu drogowym, którego efektem końcowym było uzyskanie karty rowerowej. Przygotowano przedstawienie promujące bezpieczeństwo w różnych sferach życia, w bardzo sugestywny sposób obrazujące możliwość dokonywania wyborów i skutków tych decyzji. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym promującym tematykę bezpieczeństwa. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na wystawie we współpracy z Galerią Sztuki „Jatki” BWA w Nowym Targu. Szkolnym podsumowaniem projektu był piknik i festyn promujący tematykę przedsięwzięcia, podczas których zorganizowano wiele gier i zabaw edukacyjnych, a strażacy i policjanci przybliżyli zakres swojej pracy. Na zakończenie projektu uczniowie wzięli udział w koncercie zorganizowanym w MOK-u przez ZSO Nr 1 w Nowym Targu, gdzie zaprezentowali przestawienie „Bezpieczniej – znaczy spokojniej", będące kwintesencją pracy nad projektem w placówce.

Szkolnym koordynatorem projektu była wicedyrektor Czesława Królczyk. Jej zdaniem bezpieczeństwo wszystkich dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów dorosłych, a szeroko rozumiana jego poprawa to zadanie trudne i wymagające współpracy jak największej liczby podmiotów. Tym bardziej mamy przyjemność złożyć serdeczne podziękowania wszystkim za okazaną pomoc w realizacji projektu „Razem Bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego” - dodaje.Tekst i zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu.