Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 5 kwietnia br. | Wiadomości

Strona główna

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 5 kwietnia br.

5 kwietnia 2017
Zdjęcie 1

Odzyskano skradzioną lawetę.

Rabczańscy policjanci po krótkich poszukiwaniach zatrzymali 25-latka, który dokonał kradzieży lawety.

W dniu 4 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:20 do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zadzwonił mieszkaniec Rabki-Zdrój informując, że w miejscowości Skawa przed chwilą została mu skradziona auto laweta marki Mercedes wraz z przyczepą o wartości 96000 złotych. Policjanci od razu podjęci działania penetracyjno-pościgowe terenu Skawy oraz okolicznych miejscowości. Właściciel również na własną rękę udał się na poszukiwania skradzionego pojazdu. Będąc cały czas w kontakcie z policjantami w miejscowości Chabówka właściciel zauważył własny pojazd, który nie mógł wycofać na wąskiej drodze.

Przybyli na miejsce policjanci na gorącym uczynku dokonali zatrzymania sprawcę kradzieży 25-letniego mieszkańca Skawy oraz pasażera 25-letniego mieszkańca Chabówki.

Po wykonaniu czynności skradziony pojazd zwrócono właścicielowi, a sprawcę osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Pasażera po wykonaniu czynności zwolniono.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Zderzenie na zakopiance.

Do zdarzenia doszło w dniu 4 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:30 w Nowym Targu na skrzyżowaniu ul. Szaflarskiej z zakopianką. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda, mieszkaniec Zakopanego włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault, kierowanym przez mieszkankę Nowego Targu. W wyniku zdarzenia ciężkich obrażeń ciała w postaci skręcenia kręgosłupa doznała pasażerka samochodu marki Renault, mieszkanka Nowego Targu.