Kontrast Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Bolesława Wstydliwego 14, tel.: (18) 26-613-00, fax: (18) 26-613-44, e-mail: starostwo@nowotarski.pl, Parking dla klientów urzędu - wjazd od Alei Tysiąclecia.


15 lutego 2017, 14:08

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 15 lutego br.

Sprawca włamań do szafek zatrzymany

Nowotarscy policjanci zatrzymali mieszkańca Chrzanowa, który dokonał włamań do szafek ubraniowych na terenie Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.

Do zdarzenia doszło w dniu 13 stycznia 2017 roku w nowotarskim szpitalu. Funkcjonariusze policji z Nowego Targu zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do 3 szafek ubraniowych. Pokrzywdzonymi zostali studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbywający praktyki zawodowe. W trakcie prowadzonych czynności nowotarscy policjanci ustalili sprawcę zdarzenia, którym okazał się 28 letni mieszkaniec Chrzanowa. W toku dalszych czynności sprawca przyznał się do 7 włamań do szafek i kradzież z ich wnętrza pieniędzy o łącznej wartości 770 złotych.

Za popełnione przestępstwo sprawca otrzymał łącznie 8-miesięczne ograniczenie wolności polegające na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa w wymiarze 30 godzin miesięcznie i obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.