Promesy dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego | Wiadomości

Strona główna

Promesy dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego

14 marca 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 13 marca 2017 r., na spotkaniu w Starostwie Nowotarskim, Wojewoda Małopolski Józef Pilch wręczył podhalańskim samorządowcom promesy na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści z ternu naszego Powiatu: Senator Jan Hamerski oraz Posłowie Anna Paluch i Edward Siarka.

Powiat Nowotarski otrzymał łącznie 3 846 148 zł na dofinansowanie zadań w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej: "Rozbudowa drogi powiatowej nr 1659K Maruszyna - Ludźmierz - Czarny Dunajec w miejscowości Ludźmierz" oraz "Przebudowa drogi powiatowej nr 1664K Harkabuz - Piekielnik w miejscowości Podszkle i drogi powiatowej nr 1682K Podszkle-Podwilk w miejscowości Podszkle". Ponadto Wojewoda wręczył dwie promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Powiat Nowotarski otrzymał środki w wysokości 3 300 000 zł na wykonanie trzech zadań: "Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1661K Trute – Klikuszowa - Obidowa w miejscowości Obidowa", "Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1667K Rabka-Zdrój - Ponice w miejscowości Ponice", "Remont mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1636K Krościenko - Szczawnica w miejscowości Jaworki". Z rąk wojewody promesę odebrał również Starosta Tatrzański Piotr Bąk - Powiat Tatrzański otrzymał na usuwanie skutków klęsk żywiołowychkwotę 870 000 zł. Środki te mają być przeznaczone na inwestycję obejmującą"Remont drogi powiatowej nr 1654K Ząb - Ratułów - Ciche - Chochołów w miejscowości Bustryk".

Znaczne kwoty dofinansowania otrzymały również gminy z terenu powiatu nowotarskiego oraz tatrzańskiego. Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński odebrał środki w kwocie 753 730 zł, na realizację zadanie pn. "Przebudowa drogi gminnej nr K364775 ul. Jana Pawła II w miejscowości Maruszyna". Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch kwotę 2 110 448 zł na "Przebudowę drogi gminnej nr K363521 na Gąsorkowym w miejscowości Rogoźnik i Ludźmierz". Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Stanisław Łukaszczyk - odebrał promesę na "Rozbudowę drogi gminnej „Koziniec” w miejscowości Czarna Góra" w kwocie 921 692 zł.

Wojewoda podkreślił, że chce przeznaczać pieniądze na cele ochrony przeciwpowodziowej, szczególnie mając na uwadze dobro regionów górskich gdzie szkody powodowane przez powodzie są bardzo duże. Przypominał również jak ważne jest inwestowanie w infrastrukturę drogową, służącą poprawie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Starosta Krzysztof Faber, w imieniu wszystkich, którzy otrzymali promesy podziękował wojewodzie za przybycie i za przyznane środki finansowe.


Zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz.