Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu

7 kwietnia 2021

W roku szkolnym 2020/2021 w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu realizowany jest projekt pn. „Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu w obszarze kształcenia ogólnego: umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy” nr: RPMP.10.01.04-12-0084/20

Uczennice i uczniowie klasy humanistycznej uczestniczą w interdyscyplinarnych wykładach prowadzonych online przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematyka wykładów stanowi wprowadzenie do warsztatu nauk prawnych i socjologicznych. Uczestnicy wysłuchali wykładów na temat m.in.: zastosowania teorii gier w podejmowaniu decyzji, DNA ludzkiej moralności, dylematu wagonika oraz zastanawiali się nad odpowiedzią na pytanie „czy powinniśmy podejmować decyzje kierując się matematyką/logiką?”

W ramach projektu szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt m.in.: tablety i przenośne pamięci USB. Wartość realizowanego projektu wynosi 12 089,26 zł, zaś dofinansowanie ze środków UE to 10 275,87 zł.

Celem głównym projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych w obszarze umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy, wzrost zainteresowania tym obszarem, dostrzeżenie korelacji tego obszaru z dziedzinami zawodowymi reprezentowanymi przez uczniów oraz podniesienie poziomu kształcenia.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu