Posiedzenie Rad Powiatowych - Powiatu Nowotarskiego i Powiatu Tatrzańskiego Izby Rolniczej Województwa Małopolskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Posiedzenie Rad Powiatowych - Powiatu Nowotarskiego i Powiatu Tatrzańskiego Izby Rolniczej Województwa Małopolskiego

7 lipca 2022
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, w dniu 6 lipca odbyło się posiedzenie Rad Powiatowych - Powiatu Nowotarskiego i Powiatu Tatrzańskiego Izby Rolniczej Województwa Małopolskiego.

W posiedzeniu Rad Powiatowych uczestniczyli zaproszeni goście w osobach:

  • Pan Bogusław Waksmundzki - Wicestarosta Nowotarski
  • Pan Krzysztof Gałązka - Powiatowy Lekarz Weterynarii
  • Pani Małgorzata Gurgul - Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu
  • kierownicy Biur Powiatowych ARiMR - Maciej Tylka i Janusz Pawlikowski

Obrady prowadził Stanisław Łuszczek – Przewodniczący Rady IR w Zakopanem. W spotkaniu brali udział delegaci z obu powiatów.

Wicestarosta Bogusław Waksmundzki omówił sprawy bieżące powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi mieszkańców przez wydziały: komunikacji, geodezji i architektury. Podjął  również temat brakujących płodów rolnych, niebezpieczeństwa braku żywności w związku z sytuacją na Ukrainie i w całej Europie, jak również uzasadnił potrzebę odstąpienia od wprowadzenia „Zielonego Ładu”, który może jeszcze bardziej przyczynić się do zmniejszenia produkcji rolnej i braku żywności.

Pan Krzysztof Gałązka - Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił sprawy bieżącej kontroli na terenie powiatów z uwzględnieniem uboju na własne potrzeby.

Karol Zachwieja – Przewodniczący Rady IR w Nowym Targu przedstawił prace Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej.