Podpisanie umów na termomodernizację szpitala i domu nauczyciela | Wiadomości

Strona główna

Podpisanie umów na termomodernizację szpitala i domu nauczyciela

27 lipca 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 27 lipca w budynku administracyjnym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu miało miejsce podpisanie umów o dofinansowanie projektów na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Nowym Targu: Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu i „Domu Nauczyciela”. Dokumenty potwierdzające przyznane dofinansowania podpisali: wicemarszałek Stanisław Sorys, starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka oraz dyrektor szpitala Marek Wierzba. W spotkaniu uczestniczył także radny wojewódzki Stanisław Barnaś.

Całkowita wartość projektu pn. „Modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej „Domu Nauczyciela” położonego w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 1” wynosi ponad 1,3 mln zł, z czego ponad 475,5 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Natomiast projekt "Kompleksowa termomodernizacja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu z wykorzystaniem technologii OZE" opiewa na ponad 16,3 mln zł, z czego prawie 4 mln zł to dofinansowanie z RPO WM 2014-2020.

Prace modernizacyjne w szpitalu w Nowym Targu potrwają do końca października 2019 roku. W tym czasie cały obiekt składający się z 5 pawilonów i budynku administracji przejdzie gruntowną termomodernizację: ściany i stropy zostaną ocieplone, a okna i drzwi – wymienione na nowe. Zadbano też o aspekt ekologiczny, szpital zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 525 kW, co pozwoli na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem placówki.

Prace termomodernizacyjne w budynku „Domu Nauczyciela” zakończą się pod koniec 2017 roku. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje ocieplenie ścian zewnętrznych i remont dachu, modernizację systemu grzewczego wraz z wymianą kotła i grzejników, a także wymianę instalacji i remont kotłowni.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego