Orkiestra dęta OSP Rabka-Zdrój zagrała w obronie Capelli Cracoviensis | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Orkiestra dęta OSP Rabka-Zdrój zagrała w obronie Capelli Cracoviensis

11 stycznia 2012

Strażacka orkiestra dęta z Rabki-Zdroju, pod kierownictwem kapelmistrza Jacka Klinowskiego, przyłączyła się do akcji "Gramy nutę przez minutę", która wyraża solidarność z muzykami krakowskiej Capelli Cracoviensis. Jej muzycy bronią się przed likwidacją obecnego zespołu i przekształceniem go w orkiestrę grającą na kopiach instrumentów historycznych.

- O akcji usłyszałem w telewizji i postanowiłem, że musi poprzez kolegów muzyków, wyrazić solidarność z nimi - mówi Jacek Klinowski. Podobny gest wykonali muzycy w całej Polsce. Granie przez muzyków wysokiego c, ostrego wysokiego dźwięku na jednym poziomie, ma według pomysłodawców akcji symbolicznie zwrócić uwagę prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego na problemy w Capelli Cracoviensis.

O akcji rabczańskiej orkiestry strażackiej napisał nawet krakowski "Dziennik Polski". - Poza tym uważam, że kultura polska jest niszczona. I to wysokie c będzie brzmiało dla wszystkich ludzi kultury - powiedział gazecie Klinowski.

Rabczańscy muzycy zagrali wysokie c wieczorem pod pomnikiem Św. Mikołaja koło dworca PKP. Zagrali też przechodniom dwie kolędy.

Źródło: http://gorce24.pl/