Olimpijscy multimedaliści odwiedzili Kraków | Wiadomości

Strona główna

Olimpijscy multimedaliści odwiedzili Kraków

13 kwietnia 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

W Oddziale Małopolskim PFRON 12 kwietnia odbyło się spotkanie z trzema małopolskimi zawodnikami z niepełnosprawnością intelektualną, którzy osiągnęli sukces na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Austria 2017. Marta Mordarska – Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON oraz Piotr Ćwik, Wicewojewoda Małopolski chcieli osobiście pogratulować osiągnięć młodym sportowcom.

„Gratuluję Naszym Multimedalistom pięknych sportowych osiągnięć i życzę powodzenia” – pogratulował zawodnikom Wicewojewoda Małopolski. Antoni Wiercioch jest jednym z najmłodszych zawodników startujących w Igrzyskach. W narciarstwie zjazdowym w slalomie i slalomie zjazdowym zdobył dwa srebrne medale. Piotr Kasperczyk w biegu na rakietach śnieżnych na 200 i 400 metrów zdobył złoto i brąz oraz IV miejsce w sztafecie. Marcin Włudyka również starował w biegach na rakietach i zdobył srebrny medal na dystansie 200 metrów oraz IV miejsce w sztafecie.

Dyrektor Oddziału odczytała i przekazała zarządowi Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych list od Roberta Kwiatkowskiego, Prezesa PFRON z gratulacjami dla zawodników. Młodzi sportowcy zapowiedzieli już swój udział w kolejnym Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju w 2018 r.
Memoriał w tym roku został poszerzony o kategorie dla osób niepełnosprawnych.


Tekst i zdjęcia: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski.