Ogólnopolski sukces dziewcząt ze Sieniawy! | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Ogólnopolski sukces dziewcząt ze Sieniawy!

18 czerwca 2024

Ogólnopolski sukces dziewcząt ze Sieniawy!

W dniach 13-15 czerwca na pięknym stadionie w Olecku na Mazurach odbył się 49 Finał Krajowy w czwórboju lekkoatletycznym, do którego zakwalifikowały się (po raz trzeci z rzędu!!!) uczennice z Sieniawy w składzie:
Martyna Papierz, Klaudia Górka, Roksana Pałasz, Natalia Broniarek, Emilia Hadowska i Emilia Mizera.
 Dziewczyny stoczyły zaciętą walkę z rywalkami z 14 najlepszych szkół w Polsce, kończąc mistrzostwa na wysokim czwartym miejscu , a do brązowego medalu zabrakło im zaledwie 5 punktów. Tym samym obroniły czwartą pozycję w kraju, zdobytą w poprzednim roku w Aleksandrowie Łódzkim.
Najlepsza czwórka zespołów tych zawodów to: SP 336 Warszawa - 1524pkt, SP 3 Aleksandrów Łódzki -1497pkt, SP91 Kraków - 1464 pkt, ZSP Sieniawa - 1459 pkt. Indywidualnie Klaudia Górka zdobyła brązowy medal w rzucie piłeczka palantową z wynikiem 47 metrów, Martyna Papierz ( startowała z bolesną kontuzją kolana) w skoku w dal z wynikiem 4,74m zajęła piąte miejsce, a w klasyfikacji łącznej - Klaudia Górka zajęła 6 miejsce z wynikiem 338pkt, a Martyna Papierz - 7 miejsce - 337pkt. Punkty do końcowego wyniku zdobyły jeszcze: Natalia Broniarek - 275, Roksana Pałasz - 272 i Emilia Hadowska - 237.  Dziewczyny z małej Sieniawy zebrały wiele pochwał od rywalek, ich opiekunów, sędziów i organizatorów  za wspaniałą walkę do końca oraz niezłomną postawę na bieżni.
Bardzo trudno będzie w przyszłości powtórzyć tak wielkie sukcesy tych młodych sportsmenek, które zasługują na najwyższy podziw.
Duże gratulacje dla opiekuna dziewcząt Daniela Siwora za wieloletnie przygotowania tego zespołu a także za umiejętności organizacyjne związane ze startami na tym poziomie zawodów