Kontrast Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Bolesława Wstydliwego 14, tel.: (18) 26-613-00, fax: (18) 26-613-44, e-mail: starostwo@nowotarski.pl, Parking dla klientów urzędu - wjazd od Alei Tysiąclecia.


5 września 2017, 10:39

Nowotarskie obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Uroczystą Mszą św. odprawioną w kościele Św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Poległych rozpoczęły się nowotarskie obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tuż po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji, które prowadzone przez Miejską Orkiestrę Dętą udały się pod ścianę Pamięci Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego. Na miejscu odczytany został Apel Poległych, złożono wiązanki, wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy i Rotę oraz wysłuchano programu artystycznego przygotowanego przez grupę wokalną "Septyma".

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz powiatu i miasta, posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski, przedstawiciele Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, radni miejscy i powiatowi, harcerze, kombatanci, delegacje służb mundurowych, nowotarskich szkół, licznych związków i urzędów. Uroczystość zakończył występ Miejskiej Orkiestry Dętej.


Zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz.