Nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim

7 czerwca 2021

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

AGENDA ZAMIEJSCOWA W NOWYM TARGU

                                  

              uprzejmie informuje, że

do 30 czerwca 2021 r. przedłużony został nabór zgłoszeń do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim.

Organizator Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom – Województwo Małopolskie zaprasza:

  1. OBIEKTY NOCLEGOWE
  2. OBIEKTY GASTRONOMICZNE
  3. ATRAKCJE TURYSTYCZNE
  4. INFORMACJE TURYSTYCZNE
  5. POZOSTAŁE OBIEKTY USŁUGOWE

zlokalizowane (prowadzące działalność) w województwie małopolskim, w odległości nie większej niż 15 km od jednej z tras rowerowych sieci VeloMałopolska

do zgłoszenia udziału

w otwartym i nieodpłatnym Systemie Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim

Podstawowe założenia Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom to: ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci. System małopolski działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo) oraz w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).

Ich celem jest rozwój i promocja turystyki rowerowej, inspirowanie i wspieranie lokalnego biznesu w tworzeniu oferty przyjaznej dla rowerzystów, podnoszenie konkurencyjności oraz stworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami biorącymi udział w Systemie. 

Certyfikat MPR ułatwia pozyskanie dodatkowych klientów i zwiększenie przewagi konkurencyjnej poprzez promocję na stronie internetowej poświęconej turystyce w Małopolsce, promocję w social mediach, obecność na mapach rowerowych wydawanych przez Województwo Małopolskie i w publikacjach oraz innych materiałach promocyjnych na temat ścieżek VeloMałopolska. Certyfikat będziesz mógł też wykorzystywać w swoich działaniach marketingowych np. umieszczając logo MPR na swoim obiekcie, stronie internetowej, social mediach czy ulotce. 
Ponadto otwarcie i nastawienie się na rowerzystów po prostu się opłaca. W całej Europie właśnie ten rodzaj turystyki jest znaczącym czynnikiem rozwoju regionalnego i lokalnego. Zgodnie z szacunkami Europejskiej Federacji Cyklistów sektor „cycle industry” w UE to 655 tys. miejsc pracy, a roczne przychody z turystyki rowerowej to aż 44 mld euro. Dzienne wydatki turysty rowerowego w Niemczech czy Austrii to 53-70 euro. 

Informacje na temat wymagań jakie należy spełnić oraz formularz naboru są dostępne na stronie internetowej https://narowery.visitmalopolska.pl/mpr

Kontakt do Organizatora Systemu Rekomendacji MPR w Małopolsce:

E-mail kontaktowy: mpr@umwm.malopolska.pl

Tel. 123 796 025