Kontrast Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Bolesława Wstydliwego 14, tel.: (18) 26-613-00, fax: (18) 26-613-44, e-mail: starostwo@nowotarski.pl, Parking dla klientów urzędu - wjazd od Alei Tysiąclecia.


17 maja 2017, 13:24

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w drużynowych biegach przełajowych

W dniu 15 maja na terenie lotniska w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział ponad 350 osób. W kategorii szkół podstawowych w grupie młodszej dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Cichego im. Bohaterów Westerplatte. Druga była SP ze Szczawnicy a trzecia Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Czerwiennego. Indywidualnie zwyciężyły ex equo Kowalczyk Karolina z Podwilka oraz Liszka Amelia z SP nr z Cichego.

Szkoła Podstawowa:

Klasyfikacja dziewczęta drużynowo (rocznik 2006-2007):

1 SP Ciche nr 1 43
2 SP1 Szczawnica 142
3 SPSK Czerwienne 143
4 SP 2 im. JP II Ciche 150
5 SP1 Podwilk 169
6 SP Sieniawa 175
7 ZSPiG Ratułów 206
8 PSP SPSK Nr 2 w Starem Bystrem 227
9 SP5 Nowy Targ 229

Klasyfikacja dziewczęta indywidualnie (2006-2007):


1 Kowalczyk Karolina SP Podwilk
1 Liszka Amelia SP 1 Ciche
3 Styrczula Natalia Ciche 2 JP II
4 Wesołowska Julia SP 1 Ciche
5 Grapa Malwina SP 1 Podwilk
6 Kwiatkowska Amelia Sp 1 Ciche
7 Granat Sylwia SP Sieniawa
8 Warciak Paulina SP Podwilk
9 Haberny Aleksandra SP 1 Ciche
10 Strączek Anna SPSK 2 Czerwienne

Klasyfikacja dziewczęta drużynowo (rocznik 2004-2005):

1 SP 2 im. JP II Ciche 81
1 SP Ciche nr 1 81
3 SP1 Szczawnica 133
4 SP1Podwilk 172
5 SP5 Nowy Targ 184
6 SP Sieniawa 204
7 ZSPiG Ratułów 239
8 PSP SPSK Nr 2 w Starem Bystrem (5 zaw) 204
9 SPSK Czerwienne (5 zaw.) 213
10 SP RABA WYŻNA (2 zaw) 4
11 SP Czerwienne 1 (2 zawodników) 74
12 SP ROKICINY PODHALAŃSKIE (1 zaw) 7

Klasyfikacja dziewczęta indywidualnie (2004-2005):

1 Skóbel Aneta SP Ciche 2 JP II
2 Maryniarczyk Justyna SP Ratułów
3 Czyszczoń Patrycja SP Ciche 1
4 ANTOLAK KINGA SP Raba Wyżna
5 Bednarz Emilia SP Ciche 1
6 Możdżeń Paulina SP Podwilk
7 PYKA MARIA SP Rokiciny Podhalańskie
8 Galica Natalia Ciche
9 Piczura Natalia SP 2 im. JP II Ciche
10 Łowisz Natalia PSP SPSK Nr 2 w Starem Bystrem

Awans do Mistrzostw Województwa Małopolskiego uzyskała reprezentacja SP nr z Cichego im. Bohaterów Westterplatte.

Klasyfikacja chłopcy drużynowo (rocznik 2006-2007):

1 ZSPiG Ratułów 144
2 SP Ciche nr 1 151
3 SP 2 im. JP II Ciche 153
4 SP RABA WYŻNA 174
5 SP5 Nowy Targ 176
6 SP ROKICINY PODHALAŃSKIE 183
7 SPSK Czerwienne 197
8 SP Sieniawa 213
9 SP1Podwilk 273
10 SP1 Szczawnica 281
11 PSP SPSK Nr 2 w Starem Bystrem 298
12 SP Podsarnie 384

Klasyfikacja chłopcy indywidualnie (2006-2007):

1 Stękała Andrzej SP 2 im. JP II Ciche
2 Podczerwiński Mateusz PSP SPSK Nr 2 w Starem Bystrem
3 Rafacz Rafał SPSK Czerwienne
4 Bzdyk Sebastian SP Ciche nr 1
5 Pajerski Bartek SP5 Nowy Targ
6 Mateja Adrian SP 2 im. JP II Ciche
7 Durletta Rafał SP Ciche nr 1
8 Bednarz Bartłomiej ZSPiG Ratułów
9 RAPACZ KRZYSZTOF SP ROKICINY PODHALAŃSKIE
10 Urbański Szymon ZSPiG Ratułów

Klasyfikacja chłopcy drużynowo (rocznik 2004-2005):

1 ZPO Maniowy 95
2 SP RABA WYŻNA 131
3 SP ROKICINY PODHALAŃSKIE 146
4 SP1Podwilk 187
5 SP1 Szczawnica 236
6 ZSPiG Ratułów 236
7 SPSK Czerwienne 241
8 SP5 Nowy Targ 255
9 SP Ciche nr 1 256
10 Sp Podsarnie 309
11 SP Sieniawa 334
12 PSP SPSK Nr 2 w Starem Bystrem 278
13 SP Czerwienne 1 48
14 SP 2 im. JP II Ciche 22

Klasyfikacja chłopcy indywidualnie (2004-2005):

1 Sieńko Dominik SP Podsarnie
2 Floryn Piotr SPSK Czerwienne
3 Puchlerski Jan ZPO Maniowy
3 Sarniak Mateusz SP1Podwilk
5 Plewa Jakub ZPO Maniowy
6 Kowalczyk Patryk SP 1 Podwilk
7 KOŁDRAS SZYMON SP RABA WYŻNA
8 Ratułowski Kamil SP Czerwienne 1
9 Zatłoka Dominik SP Czerwienne 1
10 ŻACZEK RAFAŁ SP ROKICINY PODHALAŃSKIE

Awans wywalczyła reprezentacja SP z Raby Wyżnej.

Gimnazjum:

Klasyfikacja dziewczęta drużynowo:

1 Gimnazjum Nr 2 im. JP II w Cichem 71
1 ZSPiG Czarny Dunajec 71
3 Gimnazjum nr 1 Raba Wyżna 117
4 Publiczne Gimnazjum Szczawnica 134
5 Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej 152
6 Gimnazjum w Ratułowie 187
7 Gimnazjum nr 1 Nowy Targ (2 zaw.) 48

Klasyfikacja dziewczęta indywidualnie:

1 Stanek Patrycja ZSPiG Czarny Dunajec
2 Stękała Karolina Gimnazjum Nr 2 im. JP II w Cichem
3 Gryc Angelika ZSPiG Czarny Dunajec
4 Lipień Maria ZSPiG Czarny Dunajec
5 Kowal Dorota Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej
6 Kramarz Karolina Gimnazjum Nr 2 im. JP II w Cichem
7 Chowaniec Maria Gimnazjum nr 1 Raba Wyżna
8 Wójciak Kornelia Gimnazjum nr 1 Raba Wyżna
9 Jama Monika Publiczne Gimnazjum Szczawnica
10 Łacek Monika Gimnazjum Nr 2 im. JP II w Cichem

Awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła reprezentacja ZSPiG z Czarnego Dunajca. Taką samą ilość punków miało Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem, jednak o awansie decydował wynik najlepszej zawodniczki w drużynie w klasyfikacji indywidualnej.

Klasyfikacja chłopcy drużynowo:

1 ZPO Maniowy 70
2 GIMNAZJUM Czarny Dunajec 111
3 Gimnazjum nr 1 Nowy Targ 126
4 Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej 161
5 Publiczne Gimnazjum Szczawnica 176
6 Gimnazjum w Ratułowie 193
7 Gimnazjum nr 1 Raba Wyżna (5 zaw) 99
8 Gimnazjum Ciche nr 1 (2 zawodników) 53
9 Gimnazjum 2 im. JP II Ciche (1 zawodnik) 1

Klasyfikacja chłopcy indywidualnie:

1 Szwajnos Mateusz Gimnazjum 2 im. JP II Ciche
2 Siedlarczyk Daniel ZPO Maniowy
3 Guńka Jan GIMNAZJUM Czarny Dunajec
4 Walaszczyk Paweł Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej
5 Banaś Rafał Gimnazjum w Ratułowie
6 Zachwieja Kacper Publiczne Gimnazjum Szczawnica
7 Guzik Mikołaj Gimnazjum nr 1 Nowy Targ
8 Jandura Dominik Gimnazjum nr 1 Raba Wyżna
9 Wójciak Bartosz Gimnazjum nr 1 Nowy Targ
10 Słowik Konrad ZPO Maniowy

Awans wywalczyła reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach.

Liceum:

Klasyfikacja dziewczęta drużynowo:

1 ZSO nr 1 Nowy Targ 29
2 I LO Rabka 69
3 ZSCKR Nowy Targ (5 zawodniczek) 55

Klasyfikacja dziewczęta indywidualne:

1 Rypel Joanna ZSO nr 1 Nowy Targ
2 Antolak Amy I LO Rabka
3 Łopata Małgorzata, Anna ZSO nr 1 Nowy Targ
4 Lipkowska Klaudia ZSO nr 1 Nowy Targ
5 Potoczak Ewelina ZSCKR Nowy Targ
6 Słota Weronika ZSO nr 1 Nowy Targ
7 Florek Weronika ZSO nr 1 Nowy Targ
8 Sproch Julia ZSO nr 1 Nowy Targ
9 Siodłak Patrycja ZSCKR Nowy Targ
10 Szczęsnowska Sylwia I LO Rabka

Awans zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu (UKS Gimpel).

Klasyfikacja chłopcy drużynowo:

1 ZSO nr 1 Nowy Targ 34
2 I LO Rabka-Zdrój 60
3 ZSCKR Nowy Targ 96
4 ZSZ CRR w Nowym Targu 86

Klasyfikacja chłopcy indywidualnie:

1 Rapta Paweł I LO Rabka-Zdrój
2 Knutelski Błażej ZSO nr 1 Nowy Targ
3 Chowaniec Bartłomiej ZSO nr 1 Nowy Targ
4 Gorlicki Kamil ZSO nr 1 Nowy Targ
5 Bigos Marcin ZSO nr 1 Nowy Targ
6 Wójciak Dawid I LO Rabka-Zdrój
7 Pędzimąż Jakub I LO Rabka-Zdrój
8 Kozieł Jakub ZSZ CRR w Nowym Targu
9 Duda Gabriel ZSO nr 1 Nowy Targ
10 Kopeć Paweł ZSCKR Nowy Targ

Awansowała drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu (UKS Gimpel).

Oprócz drużyn do zawodów wojewódzkich awansowała indywidualnie pierwsza trójka zawodników z każdej kategorii.

Na podsumowaniu zawodów puchary oraz medale wręczali: Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Stanisław Mrowca - Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Nowym Targu, Tomasz Turski - Radny Powiatu Nowotarskiego oraz Adam Dudek - sędzia główny zawodów.


Tekst i zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.