Miejska Biblioteka Publiczna świętowała jubileusz 75-lecia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Miejska Biblioteka Publiczna świętowała jubileusz 75-lecia

27 maja 2022

W Miejskim Centrum Kultury w dniu 21 maja 2022 r. spotkali się przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, dyrektory bibliotek z regionu, którym przewodził dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.


Dyrektor MBP Danuta Wojdyła podkreślała hasło jubileuszu, które brzmi: "Biblioteka w mieście, miasto w bibliotece", które ma przypominać znaczenie tej placówki dla rozwoju mieszkańców. Rozwój czeka też samą instytucję - w kontekście przygotowań do budowy nowej siedziby. I właśnie motyw inwestycyjny najczęściej przewijał się w składanych na ręce dyrektor - życzeniach.

Burmistrz Grzegorz Watycha nie zapomniał o pracownikach i poprzednich dyrektorach placówki, zaznaczając ich pracę na rzecz promowania czytelnictwa i szerzenia kultury. Zaś zarówno pracownikom jak i czytelnikom życzył by jubileusz 80-lecia mógł się już odbyć w nowym, nowoczesnym budynku biblioteki, który "będzie chętnie odwiedzany przez czytelników z Nowego Targu i powiatu nowotarskiego". W podobnym tonie mówili: poseł Jagna Marczułajtis-Walczak, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i pozostali goście.

Nie zabrakło także przedstawicieli sąsiednich gmin, a reprezentujący powiat Karol Skrzypiec i Tadeusz Rafacz przekazali na ręce dyrektor MBP Medal Pamiątkowy Podhala, przyznany placówce zgodnie z Uchwałą nr 197/XXI/2008 Rady Powiatu Nowotarskiego wręczany osobom fizycznym, prawnym oraz organizacjom i stowarzyszeniom gospodarczym, zawodowym i kulturalnym jako zaszczytne wyróżnienie za zasługi dla rozwoju regionu Podhala, szczególnie w działalności gospodarczej, społecznej, kulturalnej i sportowej.

Sobotnią galę zakończył koncert Big Bandu pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej. W drugi dzień jubileuszu w filii MBP przy ul. Kopernika zaplanowano spotkanie z Wiesławem Drabikiem oraz urodzinowe niespodzianki dla młodych i najmłodszych czytelników.
 
Żródło tekstu: podhale24.pl