Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką.

27 grudnia 2018

18 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali 39-letniego mieszkańca Jabłonki. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie  nad swoją matką. Awantury, groźby, bicie, ubliżanie i wyzywanie. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie.  Ponadto mężczyzna w dniu 6 grudnia br. podczas interwencji domowej znieważył interweniujących funkcjonariuszy oraz zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych.  Za swoje czyny 39-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. W piątek wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z art. 207 Kodeksu Karnego za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.