Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 13-14 maja 2017 roku W Elblągu zorganizowany został XXIV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku, a w jego ramach Ogólnopolska Licealiada dla szkół ponadgimnazjalnych chłopców. Województwo małopolskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

Zespół popularnej „Metalki” okazał się najlepszy w swojej kategorii, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski szkół ponadgimnazjalnych w unihokeju.

Uczniowie „Metalki” wygrali wszystkie 6 meczy strzelając 29 bramek a tracąc jedynie 6. Mecze rozgrywane były w systemie grupowym 2x10 minut, a następnie rozgrywano mecze półfinałowe 2x10 minut i finał 3x10 minut. Najtrudniejszą przeprawę i próbę charakteru przeszła drużyna ZSTiP w półfinale z zespołem ZSP Łochów, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, ponieważ mecz zakończył się wynikiem 1-1. W pozostałych meczach przewaga drużyny nie podlegała wątpliwości o czym świadczyć mogą wyniki.

Cała drużyna zaprezentowała bardzo wysokie umiejętności sportowe i zasłużenie wygrała cały turniej stając się najlepszą drużyną w Polsce.