„Metalka” Mistrzami Polski w unihokeju | Wiadomości

Strona główna

„Metalka” Mistrzami Polski w unihokeju

19 maja 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 13-14 maja 2017 roku W Elblągu zorganizowany został XXIV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku, a w jego ramach Ogólnopolska Licealiada dla szkół ponadgimnazjalnych chłopców. Województwo małopolskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

Zespół popularnej „Metalki” okazał się najlepszy w swojej kategorii, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski szkół ponadgimnazjalnych w unihokeju.

Uczniowie „Metalki” wygrali wszystkie 6 meczy strzelając 29 bramek a tracąc jedynie 6. Mecze rozgrywane były w systemie grupowym 2x10 minut, a następnie rozgrywano mecze półfinałowe 2x10 minut i finał 3x10 minut. Najtrudniejszą przeprawę i próbę charakteru przeszła drużyna ZSTiP w półfinale z zespołem ZSP Łochów, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, ponieważ mecz zakończył się wynikiem 1-1. W pozostałych meczach przewaga drużyny nie podlegała wątpliwości o czym świadczyć mogą wyniki.

Cała drużyna zaprezentowała bardzo wysokie umiejętności sportowe i zasłużenie wygrała cały turniej stając się najlepszą drużyną w Polsce.

Skład zwycięskiego zespołu:

Dominik Filip, Robert Dzioboń, Aleksander Hamrol, Szymon Jachymiak, Łukasz Kołodziejczyk, Dominik Miłek, Maciej Niziołek, Bartosz Olchawski, Grzegorz Panek, Jakub Słowakiewicz, Daniel Widurski, Rafał Zacher.

Opiekunowie: Michał Domin, Przemysław Kępa

Wyniki:

ZSTiP Nowy Targ - ZST Szczecinek 6-0
I LO Gorzów Wielkopolski - ZSTiP Nowy Targ 0-3

ZSTiP Nowy Targ - ZSL Morąg 7-0
ZSTiP Nowy Targ- ZSEiS Zielona Góra 6-1

Półfinał
ZSP Łochów - ZSTiP Nowy Targ 1-1 k. 3-4

Finał

ZS nr 3 Sanok - ZSTiP Nowy Targ 2-3


Klasyfikacja Końcowa

L.p.

Drużyna

1.

ZSTiP Nowy Targ

2.

ZS nr 3 Sanok

3.

ZSP Łochów

4.

ZST Szczecinek

5.

ZSEiS Zielona Góra

6.

ZS nr 1 Swarzędz

7.

ZS nr 2 Dębica

8.

ZSL Morąg

9.

I LO Gorzów Wielkopolski

10.

Gdańskie Liceum Autonomiczne

11.

ZSMiO Łomża

12.

ZS Pasłęk