LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie i NTT System Quersus Puchar Polski w E-Sporcie | Wiadomości

Strona główna

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie i NTT System Quersus Puchar Polski w E-Sporcie

9 lutego 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Za nami pierwsza runda, pod samymi Tatrami, obejmująca dwie równoległe imprezy pod nazwą LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie oraz NTT System Quersus Puchar Polski w E-Sporcie. Przez najbliższe miesiące organizatorzy odwiedzać będą kolejne miejsca na mapie Polski w poszukiwaniu Mistrzów E-Sportu.

Nowy Targ przyjął zarówno organizatorów Super Game E-Sport jak i graczy niezwykle gościnnie, natomiast sala teatralna w Miejskim Ośrodku Kultury na te trzy dni stała się areną walki o cenny Puchar. Zwycięzcy otrzymali super nagrody oraz medale. Niezwykłą popularnością cieszył się gamingowy fotel firmy Quersus, który został rozlosowany wśród osób, które pieczołowicie zbierały pieczątki podczas trzech dni imprezy.

Każdy mógł skosztować e-sportowej atmosfery, ponieważ w wyznaczonej strefie free2play czekał profesjonalny sprzęt NTT System, gdzie można był spróbować swych sił turniejowo i for fun.

Całe wydarzenie komentowane było na żywo przez Szymona Pałkę, a widownia zgromadzona była nie tylko MOK-u, ale również w świecie wirtualnym na Twitch.TV.

By wziąć udział w LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporciew Nowym Targu walczyli zawodnicy z całej Polski na długo przed pierwszą rundą. O punkty w Wielkim Finale miało szansę rywalizować osiem drużyn, ale ponieważ miejsca na podium są tylko trzy, tak więc w sobotę wieczorem wyłoniono zwycięzców. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie, która pokazała bardzo wysoki poziom gry, a także komunikacji, która jest niezwykle istotnym elementem rozgrywek. Bardzo blisko zwycięstwa byli gracze z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu, którzy podczas rozgrywki finałowej BO3, pierwszą mapę rozgrywaną z rywalami, wygrali 16:8. Niestety zarówno szczęście jak i umiejętności tym razem nie dopisały i zajęli drugie miejsce. Pierwszy stopień podium wywalczyli po niezwykle zaciętej rywalizacji zawodnicy z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, którym w parze z umiejętnościami dopisało szczęście.

Wyniki:

1. Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce

2. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu,

3. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie

4. Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu

5. I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

6.II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu

7. Zespół Szkół Nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu

8. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu

Szczegóły rozgrywek znajdują się na stronie: www.sges.challonge.com

Nie mniej emocji było na scenie, gdzie rozgrywała się walka o Puchar w NTT System Quersus Puchar Polski w E-Sporcie i wielu graczy zaskakiwało zdobytymi fragami. I tak z ośmiu drużyn wyłoniono pierwszą czwórkę półfinałową: VexTeriam, Młode Koty, IKSDE i Łopur. Z tych czterech teamów w rozgrywkach BO3 wyłoniono finałową trójkę. I tym razem nie zabrakło emocji, chwil skupienia przerywanych co rusz głośnymi okrzykami radości lub niezadowolenia. Sytuacja zmieniała się z minuty na minutę, wyrównana walka obracała się w ogromną przewagę.Trzecie miejsce w NTT System Quersus Puchar Polski w E-Sporcie zajęła drużyna VexTeriamznana wcześniej pod nazwą NiemaToTamto, która godnie reprezentowała miasto Nowy Targ podczas rozgrywek. Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna Łopur. Zwyciężyła drużyna Młode Koty, zwana również przez oglądających turniej na Twitch.TV jako "Młode Wilki”.

Organizatorzy gratulują zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie oraz NTT System Quersus Puchar Polski w E-Sporcie i zapraszają na kolejną rundę która odbędzie się w Kętach, w dniach 10-12 marca 2017.

Wielkie podziękowania należą się Sponsorom i Partnerom imprezy: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Miasto Nowy Targ, NTT System - Seria Game, LG, Quersus, TP-Link, Fyrestore, Ravcore, Studio Reklamy Kielce iXXL.pl - iDrukarnia.pl, Pukawka.pl, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.


Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Super Team.