Lekcje Muzealne - Historia Nowego Targu w archiwalnej fotografii od połowy XIX w. do roku 1945 | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Lekcje Muzealne - Historia Nowego Targu w archiwalnej fotografii od połowy XIX w. do roku 1945

17 stycznia 2012
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w lekcjach muzealnych:
"Historia Nowego Targu w archiwalnej fotografii od połowy XIX w. do roku 1945".
Na naszych zajęciach opowiemy o przeszłości Nowego Targu utrwalonej na starych fotografiach. O jego mieszkańcach, ich codziennym życiu, miejskim pejzażu, organizacjach związanych z naszym miastem, gospodarce, historycznych wydarzeniach i uroczystościach.
Uczestnicy lekcji, w trakcie prezentacji multimedialnej, dowiedzą się kto i co fotografował i jak dokumentowano życie miasta.

Zajęcia będą prowadzone bezpłatnie w Muzeum:

Rynek 1 - Ratusz
Lekcja trwa 40 min.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację:
tel. (18) 266-77-76
e-mail: muzeum@nowytarg.pl


Lekcje powstały w ramach realizacji projektu Ocalić od zapomnienia fotografie polsko-słowackiego Podtatrza i Tatr, którego jednym z głównych celów jest digitalizacja i upowszechnianie archiwalnych fotografii ze zbiorów muzeum.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska? Republika Słowacka 2007-2013.


Źródło: www.mok.nowytarg.pl