Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej z Liceum Goszczyńskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej z Liceum Goszczyńskiego

4 maja 2021

 

Jędrzej Kluska – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego otrzymał zaszczytny tytuł: Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „Lab Test”.

Konkurs obejmował zarówno część pisemną (etap I i II) jak i ustną (etap III) z następujących dziedzin wiedzy: Diagnostyka Laboratoryjna, Biochemia, Mikrobiologia, Hematologia, Analityka Ogólna, Serologia, Biologia Molekularna. Podczas części ustnej Jędrzej odpowiadał na pytania z każdej z wymienionych dziedzin. Jego wypowiedź oceniana była przez Profesorów wyższych uczelni. W wyniku podsumowania konkursu uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników z całej Polski.

Diagnostyka laboratoryjna jest bardzo istotna w procesie diagnozowania i leczenia. Konkurs „Lab test” jest organizowany w celu zainteresowania uczniów zawodem diagnosty laboratoryjnego oraz upowszechnienia wiedzy na temat diagnostyki i profilaktyki jednostek chorobowych. Organizatorami konkursu są Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych UMP, PUM, WUM, UMW, UJ, CM, SUM, GUMed, UMLub, działające jako organizacje studenckie Uniwersytetów Medycznych z całej Polski, gdzie odbywa się kształcenie na kierunku Analityka Medyczna.

W zmaganiach konkursowych Jędrzeja wspierała dr Katarzyna Grobarczyk - Piekło

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu