Laureaci III Konkursu Wiedzy Prawnej | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Laureaci III Konkursu Wiedzy Prawnej

15 czerwca 2021

10 czerwca 2021 r. miało miejsce podsumowanie III Konkursu Wiedzy Prawnej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu i Starosty Powiatu Nowotarskiego.

Laureatkami Konkursu zostały:

I miejsce – Antonina Buchinger-Janasz - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu; opiekun mgr Katarzyna Pyciak;

II miejsce – Urszula Mikołajczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. majora Henryka Sucharskiego w Tylmanowej; opiekun mgr Ewa Kaput;

III miejsce – Wiktoria Garbacz - Szkoła Podstawowa w Waksmundzie; opiekun mgr Tadeusz Jahn;

Spotkanie podsumowujące miało formę wideokonferencji, której najważniejszą częścią były gratulacje dla finalistów i laureatów oraz ich opiekunów. Później uczniowie i nauczyciele dzielili się swoimi wrażeniami z przygotowań oraz z przebiegu zawodów. W tym roku ze względu na obostrzenia epidemiczne zarówno etap szkolny, jak i finał zostały przeprowadzone na terenie szkół podstawowych.

Do III Konkursu Wiedzy Prawnej napłynęły zgłoszenia z 18 szkół, w ramach przygotowania do etapu szkolnego powstało 30 testów próbnych, z których rozwiązania skorzystano 535 razy, w etapie szkolnym uczestniczyło 87 uczniów, a w finale znalazło się 70 uczestników. Komisję konkursową tworzyły: mgr Katarzyna Wyrobek, mgr Agnieszka Błach, mgr Małgorzata Furczoń.

Organizator bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom Konkursu, ich rodzicom, dyrektorom zgłoszonych placówek, opiekunom merytorycznym uczniów oraz wszystkim zaangażowanym osobom za włączenie się w to przedsięwzięcie.

tekst: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu