Kontrast Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Bolesława Wstydliwego 14, tel.: (18) 26-613-00, fax: (18) 26-613-44, e-mail: starostwo@nowotarski.pl, Parking dla klientów urzędu - wjazd od Alei Tysiąclecia.


19 maja 2017, 12:54

"Kręci mnie bezpieczeństwo" z ze studentami UTW

W dniu 15 maja 2017 roku o godzinie 15:00 w Nowym Targu odbyło się plenerowe spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Spotkanie to odbyło się w związku z coraz większą liczbą powstałych ścieżek rowerowych na terenie powiatu nowotarskiego jak również w coraz większą liczbę osób zainteresowanych takim rodzajem spędzania wolnego czasu. Na spotkaniu pojawili się również policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w patrolach rowerowych i przedstawili pokrótce charakterystykę swojej specyficznej służby, wskazując na kask jako jeden z najważniejszych środków wpływających na bezpieczeństwo.

W trakcie spotkania policjanci przedstawili zebranym temat bezpieczeństwa seniorów jako pieszych i kierujących, a w szczególności rowerzystów. Dyskutowano również o odpowiedzialności za popełniane wykroczenia w związku ze zmianami przepisów dotyczącymi poruszania się poza terenem zabudowanym z odblaskami. Analizowano również temat poruszania się po ścieżkach pieszo-rowerowych.

Na koniec zebranym rozdano odblaski oraz przedstawiono w jaki sposób je zakładać.


Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.