Kontrast Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Bolesława Wstydliwego 14, tel.: (18) 26-613-00, fax: (18) 26-613-44, e-mail: starostwo@nowotarski.pl, Parking dla klientów urzędu - wjazd od Alei Tysiąclecia.


15 lutego 2017, 12:32

Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"

Prawie 200 prac z całej Polski nadesłano na konkurs organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”. Jak podkreśla jury, wybór był bardzo trudny. Nagrodzono 15 prac, a 23 zakwalifikowano do wystawy. Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczestnicy zajęć PCK w Nowym Targu z grupy Pani Marii Mrożek - do wystawy zakwalifikowano prace Aleksandry Mikołajskiej i Kingi Zieminek, nagrodzeni natomiast zostali Jan Pacyga i Filip Krauzowicz (w kategorii wiekowej 13-16 lat), III miejsce w najstarszej kategorii wiekowej zdobył Jan Mrożek. Trójka nagrodzonych plastyków wraz z opiekunem została zaproszona na do Kalisza na wielkie święto muzyki dawnej i warsztaty plastyczne.

Dla laureatów konkursu przygotowano liczne atrakcje, w tym również warsztaty plastyczne pt: „Impulsy ze świata muzyki w przestrzeni rzeźbiarskiej”. Zwieńczeniem warsztatów była wystawa prac rzeźbiarskich w teatrze im. Wojciech Bogusławskiego oraz wspaniała gala – Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i prezydenta Miasta Kalisza.


Tekst i zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.