Trwa nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Trwa nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

25 czerwca 2020
Zdjęcie 1

Informujemy o rozpoczęciu pilotażowego naboru do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim.

Miejsce Przyjazne Rowerzystom to taki obiekt – noclegowy czy gastronomiczny lub inny, który jest dostosowany do potrzeb rowerzystów i w którym mogą oni liczyć na życzliwe przyjęcie.

Formularz zgłoszeniowy

Pilotażowy nabór trwa od 18.06 do 31.07.2020 r.


Kto może zostać Miejscem Przyjaznym Rowerzystom?

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Podmiot w każdej chwili może zrezygnować z udziału w systemie bez żadnych konsekwencji finansowych.

  • OBIEKT NOCLEGOWY - Obiekt musi zapewniać minimum 6 miejsc noclegowych oraz możliwość skorzystania z noclegu na jedną dobę. Obiekt hotelarski skategoryzowany lub inny (nieskategoryzowany).
  • OBIEKT GASTRONOMICZNY – obiekt musi zapewniać przygotowanie oraz sprzedaż posiłków i napojów do spożycia na miejscu i na wynos. Całoroczny lub sezonowy.
  • ATRAKCJA TURYSTYCZNA – do której wstęp jest odpłatny lub nieodpłatny, która posiada swojego zarządcę np. zabytek (architektoniczny, sakralny, archeologiczny, etnograficzny, zabytkowy cmentarz), muzeum, galeria sztuki, park narodowy, park krajobrazowy, rezerwat, jaskinia, podziemna trasa turystyczna, kąpielisko, basen termalny, aquapark, zorganizowane miejsce do wędkowania, platforma, wieża widokowa, rejs statkiem, przejazd zabytkową kolejką lub drezyną, i inne.
  • INFORMACJA TURYSTYCZNA - Obiekt musi należeć do sieci informacji turystycznej spełniający wymogi określone przez Polską Organizację Turystyczną. Oznakowany specjalnym znakiem „i”, zgodnie z wytycznymi Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
  • OBIEKT USŁUGOWY (POZOSTAŁY) - Obiekt świadczący usługi, które mogą być przydatne rowerzyście podczas podróży np. serwis rowerowy, wypożyczalnia rowerów i sprzętu turystycznego, biuro podróży, przewoźnik osobowy, stacja paliw, galeria handlowa, sklep  spożywczy, wielobranżowy i inne.

Jak zostać Miejscem Przyjaznym Rowerzystom?

Podstawowe kryteria jaki należy spełnić przy aplikowaniu do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom to:

  • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy, a w przypadku obiektów noclegowych bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu;

Wszystkie niezbędne informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl/mpr.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Turystyki I Sportu