Budżet obywatelski - Lotnisko bliżej miasta | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Budżet obywatelski - Lotnisko bliżej miasta

21 października 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

W dniach 20-27 października br. odbędzie się po raz pierwszy w historii Nowego Targu głosowanie nad wyborem projektów, które będą realizowane w roku 2015 w ramach Budżetu Obywatelskiego. Grupa osób związanych z Aeroklubem Nowy Targ zgłosiła w okręgu nr 4, dwa projekty: pod poz. 10 – VII Nowotarski Piknik Lotniczy z okazji 85-lecia powstania lotniska w Nowym Targu oraz pod poz. 11 – Budowa placu zabaw dla dzieci połączonego ze ścieżką edukacji lotniczej na lotnisku

w Nowym Targu. Obydwie inicjatywy wpisują się znakomicie w potrzeby mieszkańców.

Pierwsza z nich – Piknik Lotniczy to największa tego typu impreza w regionie. Przyciąga na lotnisko tysiące ludzi, w tym głównie mieszkańców części Miasta przylegającej do lotniska. Ta impreza to nie tylko pokazy lotnicze, ale wiele atrakcji na ziemi.

Druga inicjatywa to projekt infrastrukturalny polegający na budowie placu zabaw dla dzieci połączonego ze ścieżką edukacyjną. Plac zabaw, tak bardzo pożądany przez wielu z Nas, ma dzisiaj szansę na pozyskanie niezbędnego do jego realizacji finansowania. Na co dzień lotnisko odwiedza wielu Nowotarżan wraz ze swoimi pociechami, którzy obserwują startujące i lądujące szybowce, samoloty, balony czy spadochroniarzy. Plac zabaw ma przybrać formę edukacyjną, dzięki czemu dzieci aktywnie i pożytecznie będą mogły spędzać czas na lotnisku. Dodatkowymi atutami za lokalizacją tego przedsięwzięcia na nowotarskim lotnisku jest monitoring wizyjny obiektu, HotSpot (darmowy dostęp do szerokopasmowego internetu), bar gastronomiczny oraz toaleta.

Na projekty mogą głosować mieszkańcy okręgu 4, Południowo wschodnia część miasta granice Al. 1000-Lecia i Szaflarska, ulice: Al. 1000-Lecia od ul. Szaflarskiej na wschód, ul. Sikorskiego, ul. Maczka, Podhalańska, Podtatrzańska od Szaflarskiej na wschód, część ul. Szaflarskiej )

Więcej o projektach Aeroklubu Nowy Targ.

Głos można oddać na stronie www.obywatelski.nowytarg.pl