Komisja Edukacji Rady Powiatu Nowotarskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Komisja Edukacji Rady Powiatu Nowotarskiego

29 marca 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Komisja Edukacji Rady Powiatu Nowotarskiego kontynuując objazd szkół i placówek, których organem prowadzącym jest powiat nowotarski odwiedziła jednostki położone na terenie Rabki-Zdrój: Zespól Szkół im. Prof. Józefa Tischnera, I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
 
Dyrektor Zespołu Aneta Szczypuła Knapczyk zapoznała Komisję z informacjami na temat: organizacji szkoły, wyzwań stających przed jednostką w najbliższym czasie, potrzeb w zakresie wyposażenia w pomoce naukowe, sukcesów uczniów i nauczycieli. Dyrektor I LO Pan Marek Świder przedstawił informacje dot. historii szkoły, osiągnięć uczniów (naukowych i sportowych) oraz potrzeb remontowych i inwestycyjnych.  Pani Ewa Paśko dyrektor Poradni zapoznała Komisję z działaniami podejmowanymi przez Poradnię, wyzwaniami związanymi z opieką nad dziećmi uchodźcami z Ukrainy oraz koniecznością wdrażania zmian w
zakresie nowego modelu funkcjonowania poradni w związku z planowanymi zmianami przepisów.
 
Komisja Edukacji obejrzała budynki szkół wraz z zapleczem sportowym, zapoznała się z informacjami na temat posiadanego wyposażenia szkół i placówki w pomoce dydaktyczne, planami dyrektorów w zakresie dalszego rozwoju oraz najpilniejszymi potrzebami inwestycyjnymi (wykonanie bieżących remontów, przebudowa boiska w LO, utworzenie rozwiązań komunikacyjnych ułatwiających dojazd do ZSR, budowa parkingu przy Poradni).  Dyrektorzy podkreślili dobrą współpracę z Zarządem Powiatu, który na bieżąco stara się wspierać ich w działaniach, odpowiada na zgłaszane potrzeby  i pomaga rozwiązywać problemy. Wysoko ocenili też współpracę z centrami usług wspólnych obsługującymi szkoły. Ponadto zwrócili uwagę na rosnący problem braku nauczycieli, którzy chcą podjąć pracę w szkole, zarówno do kształcenia ogólnego, jak i zawodowego oraz specjalistów.