Kolejny sukces uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych | Wiadomości

Strona główna

Kolejny sukces uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych

5 grudnia 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - Wioletta Waniczek - w kwietniu tego roku zdobyła tytuł „Mistrza Wiedzy Hotelarskiej” w IX Finale Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, a 1 grudnia zdobyła kolejny tytuł, tym razem „Mistrza Gościnności – Concierge” w Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno – Hotelarskim, który odbył się już po raz trzeci w Myślenicach.

W zmaganiach wzięło udział  12 uczestników z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w trzech etapach konkursu. Etap pierwszy obejmował test wiedzy ogólnej zawodowej, etap drugi to opracowanie zadania praktycznego, natomiast w trzecim etapie Wiola odpowiadała na pytania w języku polskim i angielskim.

Po obradach jury przyznało uczennicy ZSE  - 1 miejsce oraz nagrody: statuetkę „Złoty Klucz”, indeks na  wydział Turystyki i Ekologii  w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej z zagwarantowanym wyjazdem na zagraniczną praktykę zawodową do luksusowego obiektu turystycznego na Wyspach Kanaryjskich. Oprócz tego, Wiola otrzymała voucher na kolacje dla 2 osób w hotelu Galaxy w Krakowie oraz voucher na nocleg dla 2 osób w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.