Kampania edukacyjna "Zajadam się zdrowiem" | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Kampania edukacyjna "Zajadam się zdrowiem"

31 maja 2022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu, informuje, że 1 czerwca br. rozpoczyna się kampania edukacyjna Zajadam się zdrowiem (#zajadam się zdrowiem, przygotowana przez WSSE w Krakowie.

         W związku z opublikowanym 3 bm. Raporcie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która   alarmuje, że odsetek Europejczyków z nadwagą i otyłością jest niepokojąco wysoki oraz ciągle rośnie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie włączając się w działania na rzecz przeciwdziałania złym nawykom żywieniowym, podniesienia świadomości konsumpcyjnej oraz wiedzy nt. bezpieczeństwa i jakości żywności, zainicjowała kampanię Zajadam się zdrowiem (#zajadam się zdrowiem)”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości mieszkańców Małopolski o zasadach zdrowego żywienia – min. znaczenia owoców, warzyw, produktów zbożowych i wody na nasze zdrowie i samopoczucie. Poruszone zostaną tematy składników odżywczych, oraz toksyn w żywności, a także wpływ rodzaju obróbki, sposobu przetwarzania, przechowywania i przygotowania surowców, na jakość i bezpieczeństwo jedzenia.