Kadeci na Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach | Wiadomości

Strona główna

Kadeci na Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach

7 lipca 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Udział kadetów klasy I policyjnej i II wojskowo - pożarniczo - policyjnej w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach, to już tradycja Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. Tegoroczny wyjazd na Śląsk też był pełen wrażeń, przeżyć i niecodziennych doświadczeń.

Podczas wizyty, kadeci mieli możliwość zobaczenia wielu pokazów m.in. umiejętności walki wręcz, ogólnej sprawności fizycznej policjantów, tresury psów policyjnych, wyszkolenia koni pracujących w policji zaprezentowane przez Zespół Konnej Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chrzanowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy w wykonaniu Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.

Młodzież miała okazję wziąć aktywny udział w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogła również osobiście porozmawiać ze słuchaczami o codziennym życiu w murach katowickiej szkoły.

Dzień Otwarty Szkoły był też sposobnością do dotknięcia, przymierzenia, założenia ekwipunku, jaki jest na wyposażeniu funkcjonariusza prewencji. Wtedy w katowickiej Szkole prezentowały swoje wyposażenie również inne formacje, np. Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Służba Więzienna, GOPR.


Tekst i zdjęcia: Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu.