Julia Liptak z II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu laureatką konkursu „Through the Eyes of Animals” | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Julia Liptak z II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu laureatką konkursu „Through the Eyes of Animals”

30 kwietnia 2024

Julia Liptak z II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu laureatką konkursu „Through the Eyes of Animals”

„OCZAMI ZWIERZĄT – czyli jak na świat patrzą nasi bracia mniejsi?”

Taka oto tematyka była mottem przewodnim ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Studentów Anglistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania/(auto)biografii w języku angielskim pokazującej ten nietypowy punkt widzenia. Dwie uczennice z naszej szkoły podjęły się tego wyzwania: Julia Liptak z klasy 3f oraz Oliwia Łojas z klasy 2f realizujące na poziomie rozszerzonym przedmioty takie jak język angielski i język polski.

Opowiadanie Julii Liptak znalazło się w gronie najlepszych spośród 200 nadesłanych prac. Nasza uczennica została laureatką konkursu. W swojej argumentacji jury podkreśliło, że praca Julii odznaczała się niesamowitą kreatywnością, oryginalnością i samodzielnością.

Nasza uczennica wzięła udział w gali wręczenia nagród na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jedną z nich było uczestniczenie w warsztatach kreatywnego pisania w języku angielskim prowadzonych przez dr. Jerzego Skwarzyńskiego. Jak podsumowała i ujęła to nasza młoda autorka: „Warsztaty dodały mi mnóstwo wiary w siebie oraz swoje umiejętności na dwóch bardzo ważnych dla mnie płaszczyznach – twórczej oraz językowej. Cieszę się, że miałam okazję uczestniczyć w tak fascynujących zajęciach jak te na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim”.

Opiekunem merytorycznym Julii jest mgr Agnieszka Dziuban-Kłaput.