Kontrast Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Bolesława Wstydliwego 14, tel.: (18) 26-613-00, fax: (18) 26-613-44, e-mail: starostwo@nowotarski.pl, Parking dla klientów urzędu - wjazd od Alei Tysiąclecia.


26 lipca 2017, 12:41

Jarmark w Muzeum Orkana

Wspaniałe, kolorowe święto odpustowe odbyło się w sprzyjającej aurze 22 lipca 2017 r., Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju po raz kolejny otwarło swe podwoje dla twórców ludowych, rzeźbiarzy, zabawkarzy i rękodzielników, którzy mogli w tym dniu zaprezentować swe wyroby podczas kolejnego już Jarmarku w Muzeum 2017.

Było również muzycznie za sprawą konstruktora instrumentów ludowych: Piotra Majerczyka, który zaprezentował zebranym własnoręcznie wykonane dudy podhalańskie, (za które w zeszłym roku otrzymał I nagrodę w Konkursie Instrumentów Ludowych w Szydłowcu), a bracia lutnicy Paweł i Piotr Kowalcze zaprezentowali swe wyroby m. in. złóbcoki inspirowane eksponatem z rabczańskiego Muzeum. Nie mogło zabraknąć człowieka orkiestry - wspaniałego Pana Zygmunta Pyzika, który polskimi szlagierami umilał czas gościom oraz dobrego jadła i warsztatów dla dzieci. W tym roku można było spróbować swoich sił w malowaniu zabawek drewnianych, wykonywaniu gwiazdek z origami i serc z papierowej wikliny. Podczas kiermaszu zaprezentowało się 45 twórców z całego regionu.


Tekst i zdjęcia: Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju.