Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

26 marca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

34-latek zatrzymany za posługiwanie się podrobionymi receptami.

W dniu 23 marca po godzinie 14:00 w jednej z aptek w Nowym Targu policjanci z nowotarskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Szaflar, który próbował zrealizować podrobioną receptę lekarską.  Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek do nowotarskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że mężczyzna w jednej z aptek na terenie Nowego Targu, chce zrealizować podrobioną receptę lekarską. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali wychodzącego już  z apteki mężczyznę.  Jak się później okazało 34-latek, dwa dni wcześniej  (tj. 21 marca) w tej samej aptece zrealizował podrobioną przez siebie receptę na dwa opakowania silnie działającego leku. Następnego dnia w innej aptece również na terenie Nowego Targu, posługując się podrobioną receptą usiłował zakupić ten sam lek, jednak nie udało mu się oszukać pracowników apteki. W piątek 23 marca, ponownie wrócił do apteki, w której dwa dni wcześniej udało mu się zrealizować podrobioną receptę, jednak tym razem pracownicy apteki nie dali się oszukać i natychmiast wezwali policję. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za oszustwo, podrobienie i posługiwanie się podrobionymi  receptami  grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

27-latek zatrzymany przez nowotarskich policjantów za posiadanie środków odurzających.

Nowotarscy policjanci w dniu 23 marca około godziny 10:00 w Nowym Targu zatrzymali za posiadanie środków odurzających 27-letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczenia w piwnicy, które użytkował nowotarżanin ujawnili  i zabezpieczyli 38,64 gramów marihuany, 47,9 gramów liści i nasion konopi oraz 13 sztuk opakowań z zawartością białej sproszkowanej substancji tzw. kryształu o łącznej wadze 15,58 gramów. Mężczyzna posiadał  również kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych oraz  dwie wagi. 27-latek w trakcie przeszukania podjął próbę ucieczki, jednak został szybko zatrzymany przez policjantów i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut z art. 62 ust.1  Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 969 w Krościenku nad Dunajcem.

W niedzielę 25 marca br.  wieczorem w  Krościenku nad Dunajcem  na drodze wojewódzkiej nr 969 doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki  Ford Fiesta, 20-letni mieszkaniec Ochotnicy Górnej,  jadąc od Tylmanowej w kierunku Krościenka chciał wykonać manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka, samochodem osobowym marki Mercedes, którym kierował  83-letni mieszkaniec Krościenka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący fordem i 20-letnia pasażerka doznali obrażeń ciała poniżej siedmiu dni w postaci ogólnych potłuczeń.  Natomiast kierujący mercedesem mężczyzna i 85-letnia pasażerka na wskutek zderzenia doznali obrażeń ciała powyżej siedmiu dni, 83-latek - złamania ręki, a kobieta - złamania dolnej ściany oczodołu. Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wypadku czynności wykonywali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Postepowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Za spowodowanie wypadku drogowego (art. 177 kk) grozi kara dla 3 lat pozbawienia wolności.