Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

17 października 2016
Zdjęcie 1

Nowotarscy policjanci zatrzymali złodziei krów.

Policjanci z Nowego Targu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli dwie krowy należące do mieszkańca Rdzawki.

W dniu 17 października 2016 roku przed godziną 3 rano w miejscowości Nowy Targ policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd marki Renault kierowany przez 56-letniego mieszkańca Sieniawy, w którym jak się później okazało przewożone były 2 krowy pochodzące z kradzieży na terenie miejscowości Rdzawka o wartości 10 000 złotych. W związku z powyższym zarówno kierującego jak i pasażera 50-letniego mieszkańca Raby Wyżnej zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Krowy przekazano właścicielowi.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.Policjanci z Czarnego Dunajca zatrzymali włamywaczy.

Czarnodunajeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, którzy dokonywali włamań i kradzieży do sklepów.

W dniu 12 października 2016 policjanci z Czarnego Dunajca zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w okresie od sierpnia do 12 października 2016 roku na terenie powiatu nowotarskiego dokonali 11 włamań i kradzieży do sklepów oraz budynków mieszkalnych. W wyniku podjętych czynności policjanci wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, mieszkańców miejscowości Odrowąż i Bielanka. W toku przesłuchań sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Część skradzionych rzeczy odzyskano.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.