Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

26 września 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Zatrzymany za narkotyki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali 19-letniego mieszkańca Jabłonki, który posiadał przy sobie susz konopi indyjskich oraz woreczki strunowe z krystaliczną substancją.

W dniu 22 września 2016 roku o godzinie 23:30 w Jabłonce przy parkingu obok dyskoteki Sigma patrolujący policjanci zauważyli samochód marki BMW, który gwałtownie wyjechał z parkingu na widok radiowozu. Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem, którego po chwili zatrzymali. W pojeździe znajdowało się dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 lat, mieszkańców Lipnicy Małej oraz Jabłonki. W trakcie kontroli osobistej, której zostali poddani, policjanci w kieszeni spodni mieszkańca Jabłonki znaleźli woreczek strunowy z krystaliczną substancją. Po przewiezieniu na komisariat funkcjonariusze u zatrzymanego 19-latka z Jabłonki odnaleźli ponadto susz konopi indyjskich o wadze prawie 7 gram oraz 12 woreczków strunowych z zawartością krystalicznej substancji.

W trakcie przesłuchania 19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Tragiczny wypadek w Lasku.

Do zdarzenia doszło w dniu 24 września 2016 roku przed godziną 5 rano. Kierujący pojazdem marki Ford Focus 31-letni mieszkaniec Myślenic nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi w lewo uderzył w barierę dźwiękochłonną, doprowadzając do wywrócenia pojazdu. W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmieć.


Przygnieciony przez drzewo.

W dniu 24 września 2016 roku około godziny 11:00 w miejscowości Krościenko nad Dunajcem w lesie o lokalnej nazwie Lipowiec, 67-letni mieszkaniec Krościenka n/D dokonując wyrębu drzew został przygnieciony przez spadające drzewo. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.