W niedzielne popołudnie w Tylmanowej kierujący samochodem osobowym marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. 43-latek za popełnione wykroczenie został ukaranym mandatem karnym i również stracił prawo jazdy. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

W niedzielne popołudnie w Tylmanowej kierujący samochodem osobowym marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. 43-latek za popełnione wykroczenie został ukaranym mandatem karnym i również stracił prawo jazdy.

31 grudnia 2018

Pomimo trudnych warunków na drodze, kierujący ryzykują i poruszają się z prędkością znacznie większą, niż ta dopuszczalna. Tylko w weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zatrzymali dwóch kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. 

W sobotę w Orawce kierujący skodą  poruszał się z prędkością 116 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość na obszarze zabudowanym wynosiła 50 km/h.  

30-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy. W niedzielne popołudnie w Tylmanowej kierujący samochodem osobowym marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. 43-latek za popełnione wykroczenie został ukaranym mandatem karnym i również stracił prawo jazdy.

Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400zł do 500 zł i 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Należy  pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że przy obecnych warunkach atmosferycznych prędkość dopuszczalna niekiedy nie oznacza prędkości bezpiecznej. Zalegający na jezdni śnieg powoduje, że droga hamowania znacznie się wydłuża. Przed nami okres noworoczny, ruch na drogach jest wzmożony. Kierowco zwolnij, aby bezpiecznie dojechać do celu.