Uważaj na oszustów - fałszywa policjantka dzwoni do mieszkańców Nowego Targu! | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uważaj na oszustów - fałszywa policjantka dzwoni do mieszkańców Nowego Targu!

5 marca 2019
Zdjęcie 1

W poniedziałek (4 marca br.) do mieszkańców Nowego Targu na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta podająca się za policjantkę z nowotarskiej komendy. W trakcie rozmowy informowała, że grasuje grupa przestępcza, która wyciąga pieniądze z kont bankowych na różne osoby. Dodała również, że przestępcy posiadają dowód osobisty kobiety i zachęcała, aby zadzwonić na numer alarmowy w celu potwierdzenia tej informacji. Kiedy mieszkanka Nowego Targu powiedziała, że osobiście uda się na Policję, rzekoma policjantka rozłączyła się.

W innym przypadku kobieta zadzwoniła do mieszkańca Nowego Targu informując, że została rozbita grupa przestępcza i posiada ona dużą ilość dowodów osobistych, w tym również dowód osobisty rozmówcy. Następnie oświadczyła, że następnego dnia zgłosi się do mężczyzny dzielnicowy, aby wyjaśnić całą sytuację. Wcześniej kobieta zadawała pytania o posiadane konta bankowe, a kiedy dowiedziała się, że takiego konta mężczyzna nie posiada zakończyła rozmowę.

Przypominamy!

  1. Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj osobom nieznajomym informacji na swój temat, które mogą zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa!
  2. Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie informuj o posiadanych oszczędnościach!
  3. Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!

 

mł.asp.Dorota Garbacz
Specjalista ds. informacyjno – prasowych
Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu