Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 6 kwietnia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 6 kwietnia br.

6 kwietnia 2018
Zdjęcie 1

Kierujący motocyklem nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci zatrzymali 24-letniego kierującego motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie posiadał również  uprawnień wymaganych do prowadzenia tego typu pojazdu.

Wystarczyło kilka słonecznych dni, aby na drogach znowu pojawiły się jednoślady.  Jazda motocyklem wymaga doświadczenia i odpowiedzialności, a przede wszystkim należy posiadać wymaganą kategorię prawa jazdy. Zdarzają się jednak  tacy, którzy siadając  za kierownicą zapominają o jakichkolwiek przepisach i zasadach na drodze. W  dniu 5 kwietnia br. w godzinach południowych w trakcie przejazdu Drogą Krajową nr 7 w miejscowości Spytkowice policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zauważyli , że kierujący motocyklem marki MZ w trakcie jazdy nie używał kasku ochronnego.  Na widok radiowozu motocyklista zawrócił i szybko odjechał. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając tym sygnał do zatrzymania się. Jednak kierujący motocyklem zignorował jadących za nim policjantów, przyspieszył i uciekł przez pola kierując się do pobliskich zabudowań. Z uwagi na to, ze kierujący nie miał na głowie kasku ochronnego mundurowi bez problemu zapamiętali jego wygląd. Szybko ustalili właściciela pojazdu i pojechali do jego  miejsca zamieszkania. Na posesji od razu zauważyli ten sam motocykl, a w domu zastali kierującego. Okazał się nim 24-letni mężczyzna, mieszkaniec  Spytkowic. Tłumaczył się, że uciekał przed policjantami ponieważ jechał bez obowiązkowego kasku ochronnego. Jak się później okazało to nie był jedyny powód ucieczki. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień  wymaganych do prowadzenia tego typu pojazdu. 24-latek został zatrzymany i teraz odpowie za swoje czyny. 

Za niezatrzymanie pojazdu  i kontynuowanie jazdy pomimo wydania przez policjantów przy  użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania się grozi kierującemu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.