Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 27 marca br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 27 marca br.

28 marca 2018
Zdjęcie 1

Trzy kolizje z udziałem dziewięciu samochodów.

Pomimo, że od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę to nadal pada śnieg, a drogi są śliskie. Tylko w ciągu niecałej  godziny doszło do trzech kolizji drogowych z udziałem dziewięciu samochodów. Dwie kolizje miały miejsce przed godziną 11:00 w Piekielniku na drodze wojewódzkiej nr 957, trzecia w Nowym Targu.

W Piekielniku  kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia 20-letni mieszkaniec Działu nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego samochodu osobowego marki Opel Mokka, którym kierowała 47–letnia mieszkanka Zubrzycy Górnej, która na wskutek uderzenia najechała na tył jadącego przed nią Mercedesa kierowanego przez 24-letnią mieszkankę Maruszyny.

Druga kolizja również w Piekielniku, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz 44-letni mieszkaniec Piekielnika, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego samochodu osobowego marki Lexus, którym kierował 23-letni mieszkaniec Lipnicy Małej, a ten na wskutek uderzenia najechał na tył również poprzedzającego samochodu osobowego marki Dacia, kierowanego przez 41-letniego mieszkańca Ptaszkowej, który następnie najechał na jadącą przed nim Skodę, którą kierował mieszkaniec Działu.

Natomiast w Nowym Targu kierujący samochodem osobowym marki Opel  Vivaro 43-letni mieszkaniec Krakowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Chevrolet, którym kierował 43-letni mieszkaniec Maniów.

Na szczęście nikomu z uczestników kolizji nic się nie stało, a sprawcy zostali ukarani  mandatami karnymi.