Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 23 sierpnia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 23 sierpnia br.

23 sierpnia 2016
Zdjęcie 1

Potrącenie na pasach.

Kierujący Skodą potrącił na pasach mieszkańca Skawy, który wszedł na jezdnię na czerwonym świetle.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym tj. 22 sierpnia w Nowym Targu. Kierujący samochodem marki Skoda, 64- letni mieszkaniec Nowego Targu jadąc w stronę Ludźmierza potrącił na pasach 35-letniego mieszkańca Skawy. Pieszy, który wszedł na jezdnię pomimo wyświetlanego czerwonego światła na sygnalizatorze był w stanie nietrzeźwości 2,25 promila. W wyniku zdarzenia 35-latek odniósł ciężkie obrażenia ciała.


Mieszkaniec Waksmundu zatrzymany za kradzież roweru.

Nowotarscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Waksmundu, który dokonał kradzieży roweru na terenie Nowego Targu.

Do kradzieży doszło w dniu 9 sierpnia 2016 roku w jednej z klatek bloku na terenie Nowego Targu. W trakcie prowadzonych czynności do komendy zatelefonowała pokrzywdzona informując, że jej syn wraz z kolegą rozpoznali skradziony rower przed jednym ze sklepów na terenie Nowego Targu. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie czekała zgłaszająca. Rower został zabezpieczony, natomiast policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 44-letni mieszkaniec Waksmundu. W chwili zatrzymania w dniu 22 sierpnia 44-latek miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu. Sprawcę zatrzymano do dyspozycji prokuratury. W trakcie przesłuchania mieszkaniec Waksmundu przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 800 złotych grzywny plus koszty postępowania.