Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 20 września br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 20 września br.

20 września 2017
Zdjęcie 1

Nowy Targ. Nietrzeźwy z rekordowym wynikiem.

Do zdarzenia doszło w dniu 19 września 2017 roku po godzinie 12:00. Nowotarski policjant zatrzymał nietrzeźwego kierującego, 39-letniego mieszkańca Piekielnika, który jadąc ul. Konfederacji Tatrzańskiej wjeżdżał na krawężniki, a po chwili skręcił na parking przed budynkiem nowotarskiej komendy. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów celem wykonania czynności. Jak się okazało kierujący w wydychanym powietrzu miał 4,51 promila alkoholu.

Sprawcę przestępstwa osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.


Jabłonka. Policjanci zatrzymali sprawców uprowadzenia i pobicia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce dokonali zatrzymania 3 mieszkańców powiatu nowotarskiego, którzy uprowadzili i pobili 17-latka.

Do zdarzenia doszło w dniu 15 września 2017 roku przed godziną 6 rano. Trzech mężczyzn w wieku 27, 17 i 16 lat - mieszkańcy powiatu nowotarskiego, wywieźli do lasu na terenie Słowacji 17-letniego mieszkańca również powiatu nowotarskiego, a następnie pobili go, po czym skradli mu telefon komórkowy marki Samsung Galaxy S8. Ponadto sprawcy grożąc obcięciem palców dłoni 17-latkowi zażądali podania hasła do portalu społecznościowego. Po wszystkim poszkodowanego porzucili w lesie na terenie Słowacji. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci w wyniku podjętych czynności zatrzymali sprawców zdarzenia. Nieletniego po wykonaniu czynności zwolniono, natomiast pozostałych osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Skradziony telefon odzyskano.

Na wniosek prokuratury w dniu 20 września 2017 roku Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec dwójki z nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, natomiast wobec nieletniego decyzje podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 3.