Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 18 maja br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 18 maja br.

18 maja 2017
Zdjęcie 1

Nowotarscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia.

Funkcjonariusze nowotarskiej komendy dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 23 i 26 lat oraz 20-letnią kobietę.

Do zdarzenia doszło w dniu 30 kwietnia 2017 roku w Nowym Targu przed godziną 5 rano. Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat, mieszkańców Nowego Targu zostało zaczepionych przez dwie młode dziewczyny w wieku 14 i 20 lat, mieszkanki Nowego Targu. W wyniku rozmowy doszło między nimi do utarczki słownej gdzie po chwili dziewczyny zaczęły bić pięściami w/w mężczyzn. W trakcie awantury do dziewczyn dołączyło dwóch kolegów, którzy wspólnie dokonali pobicia, 23 i 24-latków, pięściami oraz kopiąc leżących mężczyzn. W wyniku podjętych czynności policjanci dokonali ustalenia sprawców zdarzenia oraz ich zatrzymania w dniu 16 maja 2017 roku.

Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u 26-latka policjanci ujawnili plastikowe pudełko z zawartością marihuany w ilości 121,5 grama.

Po wykonaniu czynności młode dziewczyny zostały zwolnione, natomiast mężczyźni zostali osadzeni do dyspozycji prokuratury.

Za popełnione przestępstwo pełnoletnim sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast wobec nieletniej decyzję podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich.