Policjanci zatrzymali pięciu sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Policjanci zatrzymali pięciu sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru.

7 stycznia 2019

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu  Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali pięciu sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru.

Do napadu doszło  nad ranem 27 lipca 2018 r. w Nowym Targu. Kilku zamaskowanych mężczyzn weszło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli bardzo brutalni i bezwzględni, wobec mężczyzny  jak i jego żony, których skrępowali i bili.  W ten sposób przestępcy  uzyskali min. klucze do samochodu, kantoru, kody do sejfu oraz  pilot do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie  sprawcy samochodem właściciela  pojechali do jego kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka, po czym z sejfu  zabrali  znaczną ilość gotówki. Po rabunku przestępcy odjechali z tego miejsca samochodem właściciela  i na granicy Nowego Targu porzucili  skradziony pojazd.

Postępowanie w tej sprawie prowadzili nowotarscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Skrupulatna i drobiazgowa analiza zebranego materiału dowodowego  w tej sprawie doprowadziła pod koniec września do przełomu. Policjanci wytypowali  pierwszego podejrzewanego o udział w napadzie. We wtorek (tj. 25 września br.) w Warszawie policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali pierwszego ze sprawców tj. 24-letniego mieszkańca Warszawy. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania rozboju (art. 280 §2 kk - za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3). Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (początkowo na trzy miesiące a potem areszt został przedłużony).
W wyniku dalszych  czynności operacyjnych policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 2 stycznia 2019 roku na Śląsku i Mazowszu kolejnych czterech sprawców napadu. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Śląska - w wieku od 39 do 41 lat. 3 stycznia br. usłyszeli zarzuty rozboju (z art. 280 § 2 kk), a 4 stycznia br. sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.